SERM Katowice (Search Engine Reputation Management) to efektywne zarządzanie reputacją marki. Głównym obszarem działań są wyszukiwarki internetowe. Celem podejmowanych czynności jest nie tylko promocja przedsiębiorstwa, ale również zbudowanie pozytywnego wizerunku.

SERM jest długotrwałym procesem, który ma na celu osiągnięcie przez przedsiębiorstwo wysokich pozycji w wynikach wyszukiwania. Można powiedzieć, że podjęte działania stanowią wzmocnienie tradycyjnego pozycjonowania. Duże znaczenie odgrywają tutaj rekomendacje. Pozytywne opinie przyciągają nowych klientów, a także wywołują duże zainteresowanie produktami lub usługami. Po wpisaniu w wyszukiwarce konkretnej frazy, w wynikach wyszukiwania wyświetlą się pozytywne opinie klientów pochodzące z różnych witryn internetowych. Zwiększa to zaufanie wśród odbiorców, a także czyni komentarz bardziej wiarygodny. Zakres działań SERM to także strony tematyczne, profile przedsiębiorstwa w social mediach, poradniki eksperckie na temat oferowanych usług lub produktów, a także wiele zachęcających treści.


Depozycjonowanie Katowice to poniekąd przeciwieństwo pozycjonowania. Z pomocą tej usługi można obniżyć pozycję przedsiębiorstwa w wyszukiwarkach. Głównym celem tej usługi jest walka z nieuczciwą konkurencją.

W dzisiejszych czasach wiele przedsiębiorstw posiada negatywne i niesłusznie wystawione opinie. Bardzo często nie podlegają one żadnej weryfikacji i są wystawiane przez firmy konkurencyjne. Jedną z usług wchodzących w skład depozycjonowania jest próba usunięcia lub obniżenie widoczności szkalujących witryn w wynikach wyszukiwania. Szkodliwe komentarze i opinie znikną z czołówki proponowanych stron. Dzięki temu o wiele mniej osób zapozna się z nieprawdziwymi wiadomościami na temat Twojej działalności. Sprzyja to poprawie wizerunku przedsiębiorstwa w sieci.

Przeprowadzane usługi są całkowicie uczciwe i dyskretne. Nikt nie dowie się, kto jest poddany procedurze depozycjonowania. Podjęte działania są skuteczne, a przede wszystkim etyczne. Prawdziwe i pozytywne opinie o Twoim przedsiębiorstwie osiągną najwyższe wyniki w wyszukiwarkach.